Бившата звезда на ЦСКА Али Соу се превърна в герой за Анкарагюджю, който елиминира гранда Трабзонспор на

...

Али Соу стана герой в Турция, съсипа шампиона Трабзонспор

Бившата звезда на ЦСКА Али Соу се трансформира в воин за Анкарагюджю, който отстрани гранда Трабзонспор на 1/4-финалите в шампионата за Купата на Турция. Тимът от столицата се наложи с 3:1, а две от попаденията бяха дело на Соу. Гамбиецът изравни в 51-ата минута, а в 83-ата затвърди триумфа на домакините.

Шампионът Трабзонспор се намира в рецесия и през уикенда загуби с 3:4 от Кайзериспор в шампионата. Днес отборът поведе в 22-ата минута с попадение на Абдуладир Йомюр след пас на Лазар Маркович, само че през втората част позволи поврат.

Али Соу вкара за 1:1 с глава, откакто преди този момент уцели гредата. В 68-ата минута Ламин Диак даде преднина на Анкарагюджю, а в края Соу майсторски финтира бранител на Трабзонспор и реши всичко с втория си гол в мача.

Освен Анкарагюджю място на полуфиналите към този момент си обезпечи и Сивасспор. Утре е мачът между Галатасарай и Истанбул Башакшехир, а последният четвъртфинал е в четвъртък и противопоставя Фенербахче и Кайзериспор.